Zalety cięcia laserowego

Jak ciąć metal, to tylko laserem. Dlaczego? Dlatego, że jest to najnowocześniejsza metoda cięcia materiału. Ponadto przy użyciu najlepszych laserów, każdy zakład jest konkurencyjny pod względem szybkości realizacji zamówienia i ceny wykonania usługi. Ale wszystko po kolei.

Pierwszą zaletą stosowania cięcia laserowego jest jego precyzja i dokładność. Nowoczesne oprogramowania maszyn są tak dokładne i precyzyjne, że trudno nam w to uwierzyć. Ale należy pamiętać o jednej sprawie, że ustawienia oprogramowania zadaje człowiek, więc o od niego zależy, czy zadane parametry idealnie będą pasować do zamówienia. Precyzja wycięcia najmniejszego detalu to najważniejsza zaleta tej maszyny. Właśnie po detaliczne cięcie kupuje się lasery, a nie po to, aby ciąć metal na metry.

Kolejną ważną zaletą użycia laserów jest ich szybkość. Zadane parametry bardzo dokładnie określą czas cięcia, zużycie ilości materiału, w tym odpady. Odpady są nieodzownym argumentem do użycia tak nowoczesnej technologii. Dzięki temu każdy zakład potrafi zaoszczędzić na materiale i tym samym stać się konkurenycjny cenowo.

Na pewno należy wspomnieć o łatwości obsługi takiej maszyny. Nie potrzeba żadnych skomplikowanych rozwiązań, jedynie umiejętność obsługi centralnego sterowania takiej maszyny. Podobnie jest w użytkowaniu zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych, które wymagają zadania robotom odpowiednich parametrów do pracy.

Metoda cięcia laserem jest bezinwazyjną metodą dla metalu. Ponadto nie wymaga żadnych dodatkowych obróbek, a powierzchnia metariału jest wyjątkowo gładka i czysta. Lasery potrafią ciąć wiele materiałów, w tym: stal wysokostopową, drewno, metal, szkoło, alumnium czy nawet papier. Taka wszechstronność pozwala zakładowi na szeroki zakres usług dla swoich kontrahentów.